Kliknij, by powiększyć
Kliknij, by powiększyć
Kliknij, by powiększyć
Kliknij, by powiększyć

Przygoda

SENTINEL Strażnik Grobowca to fascynująca przygodowa gra science fiction rozgrywająca się 1900 lat w przyszłości, w bogatym, rolniczym regionie na Ziemi. Opowiada historię młodego mężczyzny o imieniu Beni, który znajduje się w przerażającej sytuacji. Jest zmuszony do wejścia do najbardziej niebezpiecznego grobowca sposród wielu pozostawionych w okolicy przez dawno wymarłą cywilizację Tastan.

We wczesnej młodości Beni był wystarczająco śmiały i nierozważny, aby ryzykować zwiedzanie kilku mniej niebezpiecznych grobowców Tastan. Odkrył, że ma talent do wychodzenia z nich bez szwanku, i jak wiele dzieciaków w jego wieku, przez chwilę marzył, aby zostać wielkim złodziejem grobowców, jak sławny Ramirez.

Ale talent Beniego został wykorzystany przeciwko niemu. Doba, bezlitosny, czarnorynkowy handlarz z pobliskiego miasta porwał siostrę Beniego - Carrie, i obiecał uwolnić ją, gdy Beni dostarczy mu coś wartościowego z najbardziej niebezpiecznego ze wszystkich grobowców: z przerażającego numeru 35.

SENTINEL Strażnik Grobowca rozpoczyna się, gdy Beni u wejścia do grobowca próbuje desperacko przekonać Dobę, aby zmienił zamiary. Przekonuje go, że grobowce Tastan nie oferują żadnych bogactw i niewiele dających się wynieść artefaktów. Zadziwiająca technologia Tastanów przekracza zdolności pojmowania ludzi współczesnych Beniemu i jest kompletnie niedostępna dla współczesnych mu naukowców i zbieraczy pamiątek. Przypomina mu też, że nawet wielki Ramirez ledwo uszedł z życiem z Grobowca 35.

The adventure
The tomb
The game
Kliknij, by powiększyć Kliknij, by powiększyć Kliknij, by powiększyć Kliknij, by powiększyć

© 2005 Detalion

Maciej MiąsikŁukasz Pisarek