Kliknij, by powiększyć
Kliknij, by powiększyć
Kliknij, by powiększyć
Kliknij, by powiększyć

Grobowiec

Beni wchodzi do Grobowca 35 i spotyka holograficzny wizerunek kobiety z rasy Tastan, do której należy ten grobowiec. Tajemniczy ludzie, którzy stworzyli te zadziwiające, zaawansowane technologicznie nekropolie, potrafili też umieścić osobowość zmarłego w systemie obronnym budowli. Czy to sami zmarli zostali zakodowani w systemach budowli, czy to jedynie ich symulacje? Tego nikt nie jest pewien.

Hologram w Grobowcu 35 to postać pięknej kobiety o imieniu Tamara. Jest ona pośród pobratymców Beniego czymś w rodzaju legendy, zwanej Dormeuse, czyli Śpiąca Kobieta. Przywitanie jest zaskakująco życzliwe, kobieta oferuje nawet Beniemu możliwość odwrotu, ale on wie, że takie delikatne i miłe zachowanie jest częścią przemyślanej strategii obronnej.

Podobnie do innych grobowców cywilizacji Tastan, numer 35 to kompleks pomieszczeń połączonych tradycyjnymi drzwiami lub portalami teleportacyjnymi, zawierającymi 'próbki' miejsc, które właścicielka grobowca ceniła sobie za życia. W centrum całego kompleksu znajduje się centralna komnata, w której, jak się domniemywa, znajdują się doczesne szczątki zmarłej. Z powodu tego, że owe cenione miejsca dla każdego zmarłego są inne, żaden grobowiec nie przypomina innego. A z powodu natury zachowanych miejsc w tym akurat grobowcu, oraz legendarnego okrucieństwa jego programu obronnego, Grobowiec 35 siał postrach wsród potencjalnych badaczy.

The adventure
The tomb
The game
Kliknij, by powiększyć Kliknij, by powiększyć Kliknij, by powiększyć Kliknij, by powiększyć

© 2005 Detalion

Maciej MiąsikŁukasz Pisarek